Testy OSP 2023

24.10.2023 se studenti 3.A, 3.B a 3.C v celkovém počtu 64 podrobili písemnému testu Obecných studijních předpokladů.

Jednalo se o zkrácenou verzi, se kterou se studenti setkávají v rámci přijímacího řízení na vysoké školy. Pilotního ověřování proběhlo na naší škole v rámci výuky ZSV.

Paní Stuchlá ze společnosti SCIO předala studentům   základní pokyny, seznámila je s doporučením k testování, se způsobem zaznamenání správných odpovědí.

Doba k vypracování oddílu verbálního i analytického byla stanovena na 40 minut.

Ve verbálním oddílu se objevovala cvičení typy – doplnit slovních spojení na vynechaná místa dle smyslu, výběr z pěti možností, vybrat nejpodobnější vztahy slov podle příkladu, slova opačného významu, synonyma a další.

Cvičení analytického oddílu obsahovala počítání s grafy, slovní úlohy, problematiku intervalu, dosazení správných hodnot a další.

Výsledky obdrží studenti pod svým katalogovým číslem do dvou měsíců.

Příklady na : https://download.scio.cz/OSP_NSZ_2022_2023_T4_A.pdf

Mgr. Jana Kondeková