STÁTNÍ ZKOUŠKY Z PSANÍ NA KLÁVESNICI

Dne 12. června 2018 se přímo na naší škole konaly státní zkoušky z psaní na klávesnici.

Napsání obchodního dopisu podle zadání, vypracování tabulky a 10minutový opis – to jsou úkoly, ze kterých se státní zkouška z psaní na klávesnici skládá.

Po jejich úspěšném absolvování získávají uchazeči vysvědčení, dokládající jeho znalosti a zejména dovednosti z písemné komunikace, které podporují efektivní výkon především administrativních činností. Vysvědčení je vydáváno a garantováno přímo ministerstvem školství. Uchazečům po absolvování zkoušky pomáhá při uplatnění se na trhu práce.

Všichni studenti, kteří se státních zkoušek letos v červnu po delší časové odmlce zúčastnili, byli úspěšní. Někteří dokonce dosáhli těch nejlepších výsledků – prospěli na samé výborné.

Ještě jednou všem blahopřejeme.

Ing. Marie Grygarová