Přednáška na téma audit – firma Ernst & Young, s. r. o.

Přednáška na téma audit – firma Ernst & Young, s. r. o.V rámci spolupráce s odborníky z praxe navštívila naši školu dne 9. 11. 2022 firma Ernst & Young, s. r. o. (EY). Jedná se o mezinárodní společnost, která poskytuje auditorské, daňové a poradenské služby ve více než 150 zemí světa. Společně s PricewaterhouseCoopersDeloitte a KPMG patří do tzv. Velké čtyřky, jde o označení, které se po celém světě používá pro čtyři největší poradenské firmy. Tyto firmy mají dominantní postavení na světovém trhu auditorských a poradenských služeb.

Česku působí EY od roku 1991. Od roku 2000 pořádá česká pobočka EY každoročně soutěž ,,Podnikatel roku“. Vyhlašuje nejlepšího podnikatele z Česka, který se následně účastní světového finále soutěže.

Přednáška, která byla určena pro studenty čtvrtých ročníků oboru obchodní akademie, byla rozdělena do dvou bloků. V první bloku byla studentům představena vlastní auditorská společnost EY a její organizační struktura, včetně předmětu její hlavní činnosti.

Druhý blok přednášky byl zaměřen na jednotlivé fáze auditorské činnosti v hodnocené obchodní společnosti, včetně popisu konkrétních činností. Studenti měli možnost se seznámit s prací auditorské společnosti a možná některé z nich tato práce natolik zaujala, že se v následující profesní dráze rozhodnou právě pro tuto práci.

Ing. Helena Svršková
Ing. Petra Sedlářová