Podzimní potravinová sbírka 2022

I letos se na naši školu obrátil odbor školství Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a vyzval nás k zapojení se do potravinové sbírky, která se koná u příležitosti Mezinárodního dne boje proti chudobě.

Neváhali jste ani chvilku, jak studenti, tak všichni zaměstnanci. Příspěvky byly opravdu štědré, celková vybraná částka činila 16 105 Kč!

Za tyto prostředky jsme v Kauflandu nakoupili trvanlivé potraviny pro společnost MENS SANA, která sídlí nedaleko naší školy na Ukrajinské ulici. Vedoucí centra, paní Mgr. Hana Neumannová, si váží vaší pomoci a děkuje za všechny klienty. A komu MENS SANA pomáhá? MENS SANA je nestátní nezisková organizace, která se zabývá podporou lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Poskytuje kognitivní rehabilitaci, která slouží k obnově narušených poznávacích funkcí, tj. paměti, logického uvažování, prostorové orientace, pozornosti a řečové složky u lidí s poúrazovým poškozením mozku. Nachází se zde také první Centrum trénování paměti v Moravskoslezském kraji.

Velké poděkování při organizaci sbírky patří Mgr. J. Kondekové, která se postarala o výběr peněz. Studenti Š. Kotala, L. Chlepko /2.C/a J. Sacke /1.C/si zaslouží pochvalu za kontrolu financí, chválíme také P. Hlavatého ze třídy 1.A za nákup potravin. Za finanční podporu děkuji vám všem, studentům a pracovníkům OA.

PaedDr. D. Richterová, ŠMP