Projekt Krokus 2022

V prvním listopadovém týdnu se studenti všech 2. ročníků zapojili do projektu Krokus, který má na naší škole už několikaletou tradici.

Organizátorem je irská organizace Holocaust Education Trust Ireland, která opět ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze rozesílá školám cibulky žlutých krokusů.

Tento projekt probíhá na školách nejen v Irsku, ale po celém světě se do něj zapojují další a další školy. Na mnoha z nich se z něj stal dlouhodobý proces. Naše škola není výjimkou.

HETI školám zdarma poskytuje cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu zasadí na podzim jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších, jenž zemřely během holocaustu. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit.

I my opět doufáme, že krokusy vykvetou na konci ledna či na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

Mgr. Jana Kondeková a studenti 2.A, 2.B a 2.C
Fotogalerie: Lucie Tomisová.