Jednodenní poznávací zájezd do Brna

V pátek 23. 6. 2023 se sešli studenti 1. C a 2. C (v počtu 20 studentů a studentek) v 6.30 na nádraží Ostrava – Svinov a vlakem vyrazili do Brna.

Procházkou jsme se dostali na hrad Špilberk, kde nás čekala hodinová komentovaná prohlídka KASEMAT, které bývaly proslulým vězením.

Současná prezentace kasemat jako unikátní expozice barokního pevnostního stavitelství a zároveň vězeňství josefinské doby vychází ze studia původních plánů, z písemných dokladů a dobových reálií a je společným dílem historiků Muzea města Brna, brněnských architektů a stavbařů.

Poté jsme vyrazili do centra města na náměstí Svobody a Dominikánské náměstí, prošli jsme kolem katedrály sv. Petra a Pavla a zastavili se u Kapucínského kláštera a hrobky.

Čas rychle ubíhal a pomalu jsme se přesunuli zpět na vlakové nádraží, kde jsme po dvaceti minutovém zpoždění usedli do vlaku a vyrazili domů.

Mgr. Karolína Kofránková
Kabinet TEV