Týdny mediálního vzdělávání 2023

Každoročně se jako škola zapojujeme do Týdnů mediálního vzdělávání v rámci výuky ZSV.

Sedmý ročník Týdnů mediálního vzdělávání se zaměřil na to, jak vznikají zprávy, co obnáší poctivá novinářská práce, v čem spočívá její hodnota a jak média analyzovat.

Do projektu se letos zapojilo přes 150 českých škol v 85 městech a skrze ně přes 4000 žáků a studentů. Proběhlo 68 debat na školách, 17 exkurzí v redakcích mediálních domů a také 17 ukázkových hodin a projektových dní na středních odborných školách a učilištích.

V rámci projektu Jeden svět na školách jsme v hodinách ZSV zhlédli online debatu na téma Kvalitní žurnalistika v době umělé inteligence.

V projektu diskutovali tři zkušení novináři Lenka Kabrhelová ze Seznam Zpráv, Petr Koubský z Deníku N a Radka Matesová Marková z ČTK. Debatu moderoval Michael Rozsypal.

Dne 30.května 2023  navštívil reportér Moravskoslezského deníku Radek Luksza třídu 1.A. Vysvětlil nám naplň a úskalí své práce, odpovídal na předem připravené dotazy – ohledně novinařiny např. ohledně využiti umělé inteligence v psaní článků a ústupu prodeje papírové podoby novin.

P. Hlavatý , O. Kocián , 1.A
Mgr. Jana Kondeková a studenti 1.-3. ročníků