Bobřík informatiky

Závěr listopadu patří už tradičně soutěži v disciplínách informatického myšlení Bobřík informatiky. A ani tentokrát jsme si ji nemohli nechat ujít.

Jak jsme v letošním ročníku dopadli?

Na začátku soutěže měli všichni soutěžící na svém kontě 48 bodů (aby bylo možné odečítat nesprávné odpovědi) a dosáhnout mohli maximálně 192 bodů. Každý, kdo dosáhl hranici 120 bodů, je úspěšným řešitelem. S ohledem na ochranu osobních údajů využila většina studentů možnost zapojit se do soutěže pod přezdívkou.

A teď slibovaní vítězové:

1. Taladis se 168 body
  2. Michal O. se 146 body
  3. Eva se 145 body

Blahopřejeme!

BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Tato soutěž si klade za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Tematicky je možné rozdělit jednotlivé úkoly do oblastí:

• algoritmizace a programování
  • porozumění informacím a jejich reprezentacím (kódování, jazyk, šifrování), strukturám (grafy, mapy), procesům
  • řešení problémů (hledání strategií, logika, matematické základy informatiky)
  • digitální gramotnost, informační technologie v každodenním životě, technické otázky, společenské souvislosti používání technologií

Pokud si chcete soutěžní úkoly pro jednotlivé věkové kategorie sami vyzkoušet, můžete se kouknout do archivu: https://www.ibobr.cz/test/archiv