Angličtina s rodilým mluvčím

Naše škola je od druhého pololetí školního roku 2018/2019 zapojena do projektu Moravskoslezského kraje “Rodilý mluvčí do škol”. Rozhodli jsme se spolupracovat s jazykovou školou Hello. Hned po jarních prázdninách k nám ve středu 13. 2. poprvé zavítal John Reid, který do České republiky přicestoval až z Austrálie. John se bude v průběhu pololetí každou středu účastnit výuky anglického jazyka ve druhých a třetích ročnících. Už v první hodině se naší studenti dozvěděli zajímavosti o Austrálii a měli možnost se na cokoliv zeptat.

Co si od projektu slibujeme? Věříme, že projekt pomůže zlepšit jazykovou vybavenost našich studentů. Všichni studenti v zapojených skupinkách budou po celou dobu vyučovací hodinu v kontaktu s živou angličtinou. Rodilý mluvčí přináší kontakt s odlišnou kulturou a jiný pohled na svět, oživí výuku, přinese nové impulsy a motivaci k přípravě na angličtinu.

Doufáme, že se Johnovi bude na naší škole líbit, a uděláme všechno proto, aby měl celý projekt přínos především pro naše studenty.