Turnaj tříd ve finančním hospodaření 2024

Turnaj tříd ve finančním hospodaření V předposledním březnovém týdnu se studenti třídy 3. A, 3. B a 3. C zúčastnili v rámci hodin ekonomiky celorepublikového on-line turnaje tříd ve finanční gramotnosti pod záštitou ABC Finančního vzdělávání, o. p. s.

Po hodinovém tréninku si studenti formou on-line hry, která simulovala konkrétní předpoklady a události v životě rodiny, vyzkoušeli různé formy řešení finančních situací. Úkolem hráčů bylo provést rodinu úspěšně finančním životem, splnit její finanční cíle (vlastní bydlení, spoření pro děti, renta v 60ti letech) a dosáhnout co největšího počtu bodů.

Pěkného umístění dosáhl student 3. C Tomáš Jurán, který v kategorii jednotlivců získal z celkem 2 534 zúčastněných studentů celé ČR 316. pozici se ziskem 684 bodů.

Věříme, že trénink i samotný turnaj byl pro studenty příjemným zpestřením výuky a jsme rádi, že jsme naší účastí v turnaji potvrdili, že naši studenti zvládají finanční gramotnost na jedničku. Děkujeme za skvělou spolupráci týmu FinGRplay.cz a těšíme se na příští turnaj.

Ing. Martina Mertová

Turnaj tříd ve finančním hospodaření 2024