Soutěž Evropská unie dětem 2021

V lednu 2021 se studenti 1. a 2. ročníků zapojili do soutěže EU dětem, kterou vyhlásila místopředsedkyně Evropského parlamentu paní Dita Charanzová.

Zadání bylo poměrně široké, cenila se zejména kreativita.

Zájemci si připravili pro mladší spolužáky krátké příspěvky – prezentace na téma Evropská unie s využitím moderních technologií, tedy k využití v době distanční výuky.

Kateřina, Melanie, Eliška D., Aneta, Artur, Lukáš, Eliška S., Liana a Sony se zaměřili na vznik EU, její fungování, způsob práce, členské státy, jazyky, zajímavosti, symboly, orgány a další.

Všechny práce ozvučoval Marek.

Nevyhráli jsme, ale poděkování ze strany místopředsedkyně Evropského parlamentu se nevidí každý den. Práce byly další obrovskou životní zkušeností našich studentů.

Vážená paní Kondeková, milí studenti,

v první řadě bych Vám chtěla velmi poděkovat za účast v naší soutěži. Úroveň soutěžních příspěvků mne velmi mile překvapila, byla jsem nadšená, kolik je mezi studenty schopných kreativců.

Výběr několika oceněných byl velmi komplikovaný, konkurence byla veliká. Vážím si toho, že jste přípravě soutěžních příspěvků věnovali čas a energii, tvůrčí invenci, a to i v této nelehké době. Ocenit všechny bohužel není v mých silách a bohužel tentokrát se usmálo štěstí na jiné.

Ještě jednou děkuji, přeji Vám mnoho úspěchů v dalším studiu i v osobním životě.

S pozdravem a přáním hodně zdraví

Dita Charanzová

Vice President of the European Parliament
Renew Europe

WIB 7M007 / ‚ (+32) 228 45506
LOW T12037 / ‚ (+33) 3881 75506
dita.charanzova@ep.europa.eu

Mgr. Jana Kondeková a studenti
Kateřina, Melanie, Eliška D., Aneta, Artur, Lukáš, Eliška S., Liana, Sony a Marek.
Technická podpora /ozvučení Marek Ožana 1.A
Fotogalerie Lukáš Černín 1.C