Školní výlet – PRAHA – 4.C 2022

Na vlakovém nádraží Ostrava-Svinov nás 8.9. přivítala naše třídní učitelka a Ing. Helena Svršková. Do hlavního města jsme cestovali se společností Leo Express.

V Praze jsme nejdříve zamířili do muzejního komplexu Národního muzea, který se nachází v čele Václavského náměstí.

Další naše zastávka byla v návštěvnickém centru České národní banky. Zde jsme se stali aktivními účastníky vzdělávacího programu Za měnou v Praze, který byl vhodným doplňkem finančního a ekonomického vzdělávání na naší škole.

Večer jsme si zpříjemnili divadelní satirickou komedií Revizor. V této hře jsme nalezli prvky tuposti, nevzdělanosti, korupce, podlézavosti, úplatnosti, povrchnosti, koketování i podřízenosti. Procházka večerní Prahou také nechyběla.

Druhý den jsme vyjeli lanovkou na Petřín. Lanová dráha prochází Hladovou zdí, kterou nechal postavit císař a král Karel IV. Zájemci se zasmáli v zrcadlové síni, odvážnější zdolali 299 schodů Petřínské rozhledny, která je volnou kopií pařížské Eiffelovy věže (v poměru 1:5).

Dále jsme pěšky pokračovali kolem Strahovského nádvoří, Černínského paláce a Lorety, Pražského hradu, přes Nerudovu ulici až k Malostranskému náměstí. Přes Karlův most jsme zamířili na Staroměstské náměstí.

Ve 13:30 byla zahájena soukromá komentovaná prohlídka historických interiérů Staroměstské radnice. Navštívili jsme gotickou kapli s pohledem na 12 apoštolů, reprezentační sály, románsko-gotického podzemí i gotickou věž s vyhlídkou ve výšce 42 m.

Na hlavním nádraží jsme si zahráli i na klavír.

Zapsala: Mgr. Monika Chvostková