Projekt Krokus 2023

Projekt Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze, se stal na naší škole již dlouholetou tradicí.

Už v létě se objednávají cibulky žlutých krokusů, které svou barvou připomínají žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit.

Účastníci našeho školního projektu, studenti tříd 2.A a 2.C, zasadili cibulky 13. listopadu 2023 jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zemřely během pronásledování a následného vyvražďování. Krátkou prezentací připomněli Nikol, Daniel, Lucie, Ondřej a Aneta svým spolužákům nebezpečí diskriminace, předsudků a fanatismu za 2. světové války.

Jako každoročně hostem v obou projektech byla RNDr. Marcela Kepáková, zástupkyně školy.

Doufáme, že cibulky jako každý rok vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu-27. ledna.

Mgr. Jana Kondeková
IT podpora Patrik Hlavatý, 2.A