EKONOMICKÝ TÝM 2023

20. ročník celostátního kola soutěže
žáků ekonomických oborů středních škol ČR
EKONOMICKÝ TÝM 2023

Je nám potěšením seznámit vás s vynikajícím výsledkem naší školní výpravy do celostátního kola soutěže Ekonomický tým 2023. Soutěž proběhla ve dnech 22. a 23. listopadu 2023, organizovala ji Obchodní akademie v Kolíně a my jsme měli tu čest reprezentovat Moravskoslezský kraj.

Tým naší školy ve složení Eliška Dřezová (4. B), Barbora Lachnitová (4. B) a Marek Ožana (4. A) se postavil čelem k soutěžním disciplínám s velkým odhodláním a pracovitostí. Celostátní kolo se skládalo ze tří náročných částí, ve kterých naši žáci dosáhli vynikajících výsledků.

První disciplínou byla projektová práce, která vyžadovala kreativitu, analytické myšlení a schopnost týmové spolupráce. Naši žáci měli 300 minut na vyhotovení podnikatelského plánu s ekologickým zaměřením a jejich výsledek byl více než působivý. Poté následoval test obsahově odpovídající předmětům ekonomika, účetnictví, právo a informační technologie, ve kterém náš tým prokázal široké spektrum znalostí a vynikající přípravu v těchto klíčových oblastech. Závěrečnou disciplínu tvořila prezentace na téma „Máme se v Evropě bát Číny?“. Zde Eliška, Bára a Marek zvládli přesvědčivě prezentovat své nápady a závěry před odbornou porotou.

S velkou radostí tedy oznamujeme, že naše škola OA Ostrava-Poruba se umístila na výborném 2. místě v celostátním kole soutěže Ekonomický tým 2023. Tento úspěch odráží nejen talent a pracovitost našich žáků, ale i kvalitu vzdělávání poskytovaného naší školou.

Děkujeme všem, kteří přispěli k tomuto úspěchu, a gratulujeme našim žákům ke skvělým výsledkům. Jsme hrdí na naše zástupce a věříme, že jejich úspěchy budou inspirací pro další generace studentů naší školy.

Ing. Petra Sedlářová