Opětovný úspěch v literárně-ekonomické soutěži

Katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné ve spolupráci s Českou národní bankou a Statutárním městem Karviná každoročně pořádá celostátní soutěž pro studenty středních škol s tématikou finanční gramotnosti. Cílem soutěže je rozšířit povědomí středoškoláků o aktuálních ekonomických a finančních problémech a zároveň přispět k rozvoji jejich finanční a ekonomické gramotnosti. Soutěž si za dobu své existence vybudovala pozici ojedinělé a velice pozitivně vnímané akce, k čemuž napomáhá jak oficiální partnerství s Českou národní bankou, tak i velice atraktivní ceny. Každý rok je úkolem studentů napsat odbornou esej na aktuální téma, které letos znělo “Kryptoměny – seriózní platební nástroj nebo nejzábavnější způsob, jak přijít o peníze?”.

V letošním 15. ročníku znovu uspěl náš student Vojtěch Mikeš (4. B), který se svou esejí ve velké, celorepublikové konkurenci 53 prací splňujících předepsané náležitosti získal po loňském úspěchu krásné 3. místo. Z rukou viceguvernéra České národní banky Jana Fraita a prorektora Slezské univerzity Daniela Stavárka převzal při slavnostním vyhlášení výsledků v Návštěvnickém centru ČNB v Praze své ocenění.

„Velmi oceňuji, že Slezská univerzita motivuje středoškoláky, aby se zajímali o aktuální ekonomická a finanční témata, a zároveň tak přispívá k rozvoji jejich finanční a ekonomické gramotnosti. Potěšila mě i diskuse s oceněnými studenty, kteří se zajímali nejen o fungování centrální banky,“ uvedl viceguvernér ČNB Jan Frait.

Vojta k tématu eseje i samotné soutěži dodává: „Kryptoměny jsou i mnoho let po jejich uvedení stále velmi neprobádanými vodami finančního sektoru. Bylo proto zajímavé ponořit se do jejich hlubin a objevovat všechna úskalí, ale pozitiva, která kryptoměny přináší. Mě osobně nejvíce zaujaly historické souvislosti s nimi spojené. Jsem rád, že odbornou porotu opět zaujaly mé myšlenky a esej ocenili 3. místem. Budoucím soutěžícím jistě fakulta připraví další zajímavá témata a já jim za sebe přeji hodně štěstí a nápadů při psaní.“

Za nás velká gratulace a přání dalších studijních úspěchů, o kterých nelze v případě Vojty nikterak pochybovat.

Vojtěch Mikeš – Soutěžní práce.docx
Word