Krásné 2. místo v literárně-ekonomické soutěži

Katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné každoročně pořádá celostátní soutěž pro studenty středních škol s tématikou finanční gramotnosti. Každý rok je úkolem studentů napsat odbornou esej na aktuální téma.

Studenti mají příležitost zamyslet se nad problematikou řízení osobních financí a finanční gramotnosti. Díky tomu, že je soutěž organizována ve spolupráci s ČNB, mohou ocenění studenti získat za své názory nadstandardní odměnu.

Soutěž zaujala ekonomickou sekci a ve spolupráci s vyučujícími českého jazyka s ní byli studenti seznámeni. Letošní téma „Čím se bude platit za 30 let?“ oslovilo některé studenty naší 3.B a soutěže se zúčastnili. V konkurenci mnoha prací obsadil skvělé druhé místo student Vojtěch Mikeš ze zmiňované 3.B

Sám Vojtěch se k soutěži vyjádřil takto: „Téma „Čím se bude platit za 30 let?“ považuji za zajímavé a bavilo mě zamýšlet se nad touto otázkou. Nejtěžší na psaní bylo držet se odbornosti a racionálních představ a nesklouznout příliš ke sci-fi. Velmi mě potěšilo, že má esej odbornou porotu zaujala a umístila se na 2. místě. Jsem zvědav, jaké další téma si pro nás připraví příští rok.“

Velké gratulace

Čím se bude platit za 30 let