Krajské kolo soutěže „Can you speak business English?“

Na začátku listopadu proběhl již pátý ročník krajského kola soutěže CAN YOU SPEAK BUSINESS ENGLISH na Obchodní akademii v Přerově. Této příležitosti využilo nejen četné zastoupení středních škol z Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje, ale i studenti ze Slovenska.

Mezi reprezentanty naší školy patřili Jiří Krátký a Matyáš Grendysa ze 4.C. Společně jsme se tedy vydali do Přerova, kde nás čekalo vřelé uvítání. Po něm se Jiří s Matyášem utkali se sérii nejednoduchých písemných a poslechových úkolů z oblasti obchodní angličtiny.

Oba naši zástupci dosáhli výborných výsledků, nicméně konkurence byla více než vyzývavá. K ústní části soutěže se tak dostali jen ti nejúspěšnější. S potěšením však můžeme oznámit, že se Jiřímu podařilo dostat do finále, ve kterém obsadil krásné 13. místo. Tímto mu ještě jednou gratuluji.

Kristina Malíková