Evropský den jazyků 2023

Evropský den jazyků 2023Každoročně si na naší škole připomínáme významný den – Evropský den jazyků, který vyhlásila Rada Evropy a který se slaví od roku 2001 vždy 26. září.

Letošní ročník EDJ se nesl v duchu hesla „Learning a language is a step towards openness and respect for other cultures“ – tedy v duchu otevřenosti, upřímnosti, porozumění, snášenlivosti a respektu.

Převážně v hodinách cizích jazyků, ale i v některých hodinách ZSV, se studenti zapojili do aktivit, které nabízely oficiální stránky EDJ https://edl.ecml.at/…. a pronikli tak do evropsky jazykové všehochuti „palindromů“ 😊(palondromes), „jazykových twisterů“😊 (tongue twisters), „zábavných džouků“ 😊(funny jokes) i dalších zajímavých „linků“ 😊(links) a „kjú“ „á“ kódů 😊(QR codes).

Třída 1.C se navíc v hodinách technické angličtiny zapojila do již tradiční soutěže „T-Shirt Contest“ – soutěž o nejzajímavější design na tričko s tématikou EDJ.

Jazykovou pestrost Evropy, kterou studenti v náporu elánu rozšířili na celý svět 😊, můžete zhlédnout na plakátech, které studenti vytvořili a kterými následně vyzdobili prostory vestibulu školy, chodeb a jazykových učeben.

Věříme, že Evropský den jazyků 2024 bude stejně zábavný…i poučný, jako ten letošní.

Zapsala Mgr. Michaela Kubáčková,
která i zorganizovala za vydatné pomoci vyučujících cizích jazyků