Beánie 2023

V pátek 15. září 2023 proběhly v aule naší školy tzv. Beánie. V tento slavnostní den tak byli studenti prvních ročníků oficiálně přijati ke středoškolskému studiu.

Paní ředitelka ceremoniál začala představením školy studentům a jejich rodičům. Ve svém proslovu představila naši školu, která je nositelkou titulu Fakultní škola Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava a která svou moderní výukou podporuje finanční a digitální gramotnost studentů.

Byly též představeny aktivity školy, v rámci kterých se studenti mohou angažovat. Stejně tak byly zmíněny benefity pro studenty, jako je např. získání mezinárodně platného certifikátu ECDL, zapojení se do programu Erasmus+ formou zahraničních stáží, využívání právního systému Codexis a účetního software POHODA. Paní ředitelka seznámila studenty také s možností skládat mezinárodně uznávané Cambridge zkoušky na naší škole díky nově navázanému partnerství s Cloverleaf – autorizovaným centrem jazykových zkoušek. V závěru popřála novým studentům hodně studijních úspěchů, zdraví a štěstí a ať stráví na naší škole krásná léta svého dospívání.

V rámci kulturního programu vystoupila naše úspěšná absolventka Gabriela Beranová, která se zpěvu věnuje už od útlého dětství a svým pěveckým výkonem získala sympatie všech přítomných.

Třídní učitelky Mgr. Jolanta Dorotíková za 1.A, Mgr. Karolína Kofránková za 1.B a Mgr. Kristina Vantuchová za 1.C láskyplně promluvily ke svým studentům, kterým také popřály mimo jiné mnoho úspěchů v osobním i studentském životě.  Zmínily i další aktivity, kterých se v budoucnu studenti mohou zúčastnit a nepřipravit se tak o nezapomenutelné zážitky.

V závěru zazněla studentská hymna Gaudeamus igitur.

1A

« z 2 »