Beseda s americkými piloty

Ve čtvrtek 19.9.2019 naši školu navštívila skupinka amerických pilotů. Jednalo se o posádku letounu KC-135.

Pět pilotů besedovalo se studenty druhých a třetích ročníků oboru informační technologie na učebnách č. 3 a 25.

Předem připravené i náhodně vybrané otázky se týkaly rozmanitých oblastí života, nejen letectví či vojenství.

Ve všech skupinách zazněly dotazy týkající se vzdělání, výcviku, schopností, počtu nalétaných hodin, nebezpečných situací, ale i volného času, rodiny či piva. Studenti si procvičili svou angličtinu, dotazy typy area 51 nebo ILS approach byly opravdu odborné.

Piloti velmi ochotně odpovídali na dotazy a navíc vše potřebné ještě komentovali prostřednictvím PC techniky.

Besedy na naší škole byly součástí doprovodného programu Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR 2019.

Poděkování patří všem vyučujícím, které studentům pomáhaly s přípravou otázek. Poděkování patří studentům, kteří vše sledovali a aktivně se do besed zapojovali.

Mgr. Jana Kondeková
Fotogalerie : Lucie Tomisová