American Center na půdě naší školy

Letos poprvé oslovila naše škola Americké centrum (American Center) se sídlem v Ostravě. Centrum, kterých je v České republice šest, poskytuje, mimo jiné, i širokou škálu akcí pro školy, kterými přibližují žákům a studentům americkou historii i kulturu.

Dne 19. října 2023 proběhl ve třídách 2.A A/N, 2.B A/N a 3.B A/R workshop na téma “Job interview“.

Přednášející Mgr. Hana Ficková (ředitelka ostravské pobočky AC) anglicky provedla naše studenty velmi zajímavě a poutavě celým procesem „pracovního pohovoru“.

Další z témat bylo pro studenty tříd 2.B A/R a 2C sk1 American culture and culture shock: An American’s perspective on living in Ostrava. V rámci této besedy nám Alison Jurišta přiblížila svůj pohled a zkušenosti rodilé Američanky a její adaptaci na českou společnost. Studenti s ní diskutovali o rozdílech mezi českou a americkou kulturou, v rámci kterých padaly zajímavá témata, jako například zvyk nošení ponožek v sandálech, nezouvání bot anebo útrapy s veřejnou dopravou.

Studenti všech skupin se loučili s pocitem

• porozumění angličtině
  • schopnosti komunikovat v cizím jazyce
  • užitečnosti tématu
  • přesvědčení, že třeba… jednou…v budoucnu… u pohovoru v angličtině zdárně uspějí. 😊

Společně se těšíme na další spolupráci!

Za předmětovou komisi cizích jazyků:

Mgr. Michaela Kubáčková
Mgr. Kristina Vantuchová