16. ročník soutěže v účetnictví Má dáti dal

MaDatiDalSemifinálová on-line část soutěže v účetnictví pro Střední školy

Dne 14. 12. 2022 se uskutečnilo semifinálové on-line kolo soutěže Má dáti dal, které se zúčastnilo celkem 294 studentů. Soutěž byla určena pro studenty čtvrtých ročníků obchodních akademií a ostatních středních odborných škol s výukou účetnictví. Každá škola mohla nominovat maximálně 5 studentů. Tato část soutěže trvala 80 minut a obsahovala celkem 25 testových otázek z teorie a 4 sady příkladů na vybrané agendy, kdy každá agenda měla 15 účetních případů.

Do finálového kola, které se uskuteční ve dnech 25. a 26. 1. 2023 ve Znojmě, postoupilo celkem 114 nejlepších studentů z 60 středních škol, a to při dodržení podmínky, že jednu školu mohou reprezentovat maximálně 2 studenti. Naši školu reprezentovali celkem 4 studenti – Klára Janková a Liana Sajašová ze 4. A a dále Vojtěch Mikeš a David Rašek ze 4. B. Do celostátního finálového kola poustoupil Vojtěch Mikeš, který obsadil 10. místo (na první místo ztratil pouhých 2,5 bodů) a David Rašek, který skončil na 68. místě. Postupujícím budeme držet palce, ať ve finále dosáhnou skvělých výsledků.

Ing. Petra Sedlářová