Udělení „Školní ceny Fair play“ v kategorii za „ušlechtilý mravní čin“

Sabina Fűrstová, studentka třídy 4. B oboru obchodní akademie, obdržela dne 1. dubna 2019 Školní cenu Fair play udělovanou každoročně Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.  Cenu v kategorii za „ušlechtilý mravní čin“ si převzala v Kongresovém centru v Praze.

A jakým svým konáním zaujala Sabina odbornou komisi Školní ceny Fair play? Cestou ze školy, v odpoledních hodinách dne 9. 2. 2018, na frekventované křižovatce místní a tramvajové komunikace zpozorovala mladistvého chlapce, který si krátil cestu na nástupní ostrůvek přes koleje. Zakopl a způsobil si krvácivé zranění na hlavě. Okamžitě i s kamarádkou zareagovala. Pomohla chlapci dostat se z prostoru kolejiště na bezpečné místo. Zjistila, že hoch komunikuje. Sundala mu rozbité brýle, které mu rovněž způsobily zranění obličeje. Poskytla mu základní ošetření první pomoci. Kromě toho, že přivolala sanitku, která chlapce odvezla do nemocnice, byla tak duchapřítomná a zjistila si od zraněného souhlas a telefonní číslo na jeho matku, které potom ohleduplně poskytla informaci, co se jejímu synovi stalo a do které nemocnice byl odvezen.

Sabina Fűrstová nebyla nevšímavá, jako mnozí ostatní, kteří byli svědky této události. Správně vyhodnotila situaci a rozvážně jednala s cílem ochrany zdraví a života neznámého mladíka. Její ušlechtilý čin je jistě příkladný pro ostatní.

B L A H O P Ř E J E M E!

„Školní cena Fair play“ v kategorii za „ušlechtilý mravní čin“„Školní cena Fair play“ v kategorii za „ušlechtilý mravní čin“
„Školní cena Fair play“ v kategorii za „ušlechtilý mravní čin“