Turnaj tříd ve finančním hospodaření 2023

V předposledním březnovém týdnu se studenti třídy 3. A, 3. B a 3. C zúčastnili v rámci hodin ekonomiky celorepublikového on-line turnaje tříd ve finanční gramotnosti pod záštitou ABC Finančního vzdělávání, o. p. s.

Po hodinovém tréninku si studenti formou on-line hry, která simulovala konkrétní předpoklady a události v životě rodiny, vyzkoušeli různé formy řešení finančních situací. Úkolem hráčů bylo provést rodinu úspěšně finančním životem, splnit její finanční cíle (vlastní bydlení, spoření pro děti, renta v 60ti letech) a dosáhnout co největšího počtu bodů.

V konkurenci 66 tříd obsadila 3. C celkové 23. místo (průměrný počet bodů 402), 3. B získala následující 24. příčku (průměrný počet bodů 381) a 3. A se umístila na 42. pozici (průměrný počet bodů 144)

Opravdu hezkého umístění dosáhl student 3. C Dominik Miler, který v kategorii jednotlivců získal z celkem 1 314 zúčastněných studentů celé ČR 17. pozici se ziskem 789 bodů.

Gratulujeme třídám a hráčům ke skvělému umístění. Věříme, že trénink i samotný turnaj byl pro studenty příjemným zpestřením výuky a jsme rádi, že jsme touto úspěšnou účastí v turnaji potvrdili, že naši studenti zvládají finanční gramotnost na jedničku.

Děkujeme za skvělou spolupráci týmu FinGRplay.cz a těšíme se na příští turnaj, ve kterém se budeme snažit navázat na letošní úspěch  🙂

Ing. Martina Mertová

Turnaj tříd ve finančním hospodaření 2023