Středoškolský atletický pohár

Dne 20.9.2023 se v areálu Sportovního gymnázia Volgogradská uskutečnily středoškolské atletické hry, kterých se naše škola v početném zastoupení studentů zúčastnila. Dívky soutěžily v běhu na 60m, 200m a 800m, dále ve skoku do dálky i do výšky a ve vrhu koulí. Chlapci pak v běhu na 60m, 400m a 1500m, skoku do dálky i do výšky a také ve vrhu koulí. Obě kategorie na závěr běžely štafetu 4 krát 200m. Hlavně v bězích na střední a dlouhé tratě dali naši studenti do svých výkonů všechno.

Družstvo dívek reprezentovaly Šteflová V., Křiváková H. a Žáčková A. z 1.B, Hartwotová H., Trojková A., Petříková K. a Vojtková P. z 3.A, Planková N., Veselská M., Strnad N. a Lichá E. z 3.B. Nejlepší výkon podala Šteflová Victorie z 1. B, která vyhrála soutěž v dálce výkonem 5,20m a také soutěž ve výšce výkonem 156cm. Do 10. místa se dále umístila v běhu na 800m A. Trojková na 5. místě časem 2:57,0 min., pak H. Křiváková v běhu na 60m na 6. místě časem 9,21s a ve skoku do dálky na 4. místě výkonem 4,20m.

Družstvo chlapců reprezentovali Anděl J. a Bárta E. z 2. B, Jarolím M., Vašíček T. a Pískovský M. z 1. B, Kicko V., Pekař A. a Pupík O. z 2. C, Richter M. a Rybárik D. z 2. A, Schrom R., Lichý L. a Kotala Š. z 3. C, Seman J. a Gajdečka N. ze 3. B.

Nejlepší výkon podal Gajdečka Nikolas v běhu na 1500 m časem 4:47,3 min. a obsadil výborné 4. místo a Kotala Š. se časem 5:08,9 min. umístil na 9. místě.

Celkově se družstvo dívek umístilo na 6. místě a družstvo chlapců na 10. místě a ze všech závodníků Šteflová V. z 1. B obsadila krásné 2. místo v celkovém pořadí.

Velká gratulace těm nejlepším a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy!