Logická olympiáda 2022

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
V 2022 se do soutěže přihlásilo rekordních 94 657 žáků z celkem 3 751 škol. Do kategorie C (studenti středních škol) se zapojilo celkem 17 661 řešitelů, z toho z našeho Moravskoslezského kraje 1 703.

Základní kolo kategorie C proběhlo v týdnu od 15. do 22. října 2022 online formou. Test vypracovalo 44 žáků naší školy.

Kvantil našich nejlepších studentů je 89,64 v rámci Moravskoslezského kraje, tzn., že pouze přibližně 10 % studentů mělo výsledek lepší než Adam Tomášek (3.C) a Oldřich Vilam (2.A). V rámci celé České republiky je jejich kvantil 90,98.
Na dalších místech se umístili žáci Eliška Lichá (2.B), Luboš Bílovský (4.C), Marek Ožana (3.A).
Děkujeme všem zapojeným žákům a vítězům blahopřejeme.

Zapsala: Mgr. Monika Chvostková