Global Money Week 2019

Dne 26. 3. 2019 se v knihovně města Ostravy konal  Global Money Week. Jednalo se o interaktivní seminář  a přednášku  pro studenty středních škol. Byla to akce pořádaná společností yourchance, o. p. s., která naší škole počátkem letošního roku udělila zlatý certifikát finanční gramotnosti. Heslem letošního ročniku Global Money Week bylo: „Uč se, šetři, vydělávej.“ Za naši školu se této akce zúčastnilo šest studentů ze 3. ročníku.

Zde jsou postřehy studentek ze 3.B Kimi Tranové a Krystyny Halabukové:

V úterý 26. 3. 2019 jsme se zúčastnili ekonomické soutěže, která byla společně s přednáškou o finanční gramotnosti pořádána v rámci Global Money Week. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací přímo od zaměstnance Komerční banky a odnesli si malé dárečky za aktivitu. Na závěr nám byla nabídnuta možnost zasoutěžit si o 5 000 Kč. Celkově se nám akce líbila, protože byla zábavná a zajímavá a budeme se těšit na příští.

Ing. Miroslava Gardášová