Ekotým 2012 (14. 03. 2012)

Pro každého studenta v období jarních prázdnin nastává doba klidu a odpočinku. Ovšem tyto jarní prázdniny byly pro mě a mé spolužáky Karla a Jotise poněkud netypické. I přes tyto volné dny jsme se museli věnovat školním aktivitám. Čekala nás celostátní soutěž v ekonomice tzv. EKO-tým.

Na postup do tohoto celostátního kola bylo potřeba vymyslet libovolný podnikatelský plán a ten co nejlépe promyslet, rozebrat a následně poslat do Hodonína, kde jej vyhodnotili. Náš plán podle komise měl pár nedostatků, ale i přesto bylo hodnocení dostačující, abychom postoupili do velkého finále. To se konalo 14. 03. 2012 v Hodoníně. Pro nás to znamenalo velmi brzké vstávání, abychom na místo dojeli včas. I přes obavy naší paní profesorky Grygarové jsme všichni včas dorazili na Svinovské nádraží, odkud nám jel vlak přímo do Hodonína. Cesta proběhla bez sebemenších komplikací. V Hodoníně jsme byli ale poněkud brzy. To ovšem nevadilo, protože najít školu, kde se soutěž konala, nám dělalo trošku problém. Nakonec jsme přece jen našli místo, které jsme hledali – Obchodní akademii. Byla to velmi stará budova. Podle informací paní profesorky Grygarové byla škola postavena v secesním stylu. Dorazili jsme jako první tým, ale to nám nevadilo. Mohli jsme si alespoň vše prohlédnout a zjistit jak bude samotná soutěž probíhat. V první řadě nás čekal vědomostní test. Nejlehčí zrovna nebyl, ale snažili jsme se spojit naše chytré hlavičky a vyřešit ho co nejlépe. Po skončení testu nás čekala hodinka odpočinku, po které následovalo losování tématu k ústní prezentaci. Kapitán našeho týmu Karel nám vybral velmi skvělé téma o nekvalitních výrobcích a službách na našem trhu. Na přípravu jsme měli 30 minut. Poté následovala 10minutová prezentace před odbornou komisí. I přes trošku nervozity a nepříznivé podmínky ve třídě, kde se prezentace konala, jsme byli maximálně spokojeni a i paní profesorka na nás byla velmi pyšná. Tím bylo naše soutěžení u konce. Teď už nás čekal jen oběd ve školní jídelně a vyhodnocení soutěže. To bylo ve školní aule. Samozřejmě jsme chtěli být na předních příčkách, ale bohužel byly týmy lepší než my. I přesto jsme byli ovšem velmi spokojeni. Naše prezentace byla ohodnocena jako jedna z nejlepších. A jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A i když jsme nevyhráli, tak jsme si z této soutěže odvezli plno zážitků a hlavně zkušeností, které se nám jistě budou v našem životě hodit.

Veronika Blokešová, L4.B