17. ročník soutěže v účetnictví Má dáti dal

Ve dnech 21. a 22. března 2024 se ve Znojmě opět konalo finálové kolo soutěže v účetnictví „Má dáti dal“. Do této prestižní akce postoupilo celkem 106 studentů z různých koutů České republiky, reprezentujících 54 středních škol.

První den soutěže byl věnován písemnému testu, který prověřil znalosti a dovednosti účetních principů a postupů. Večer proběhlo slavnostní zahájení v místním divadle, které moderoval známý Vojtěch Bernatský, jehož přítomnost přispěla k výjimečné atmosféře celé události. Druhý den soutěžící čekal elektronický test, který dále prověřoval jejich schopnosti v oblasti účetnictví. Pro studenty i vyučující byl připraven bohatý doprovodný program, který nabídl možnost získat nové poznatky a zážitky.

Naše škola byla reprezentována dvěma talentovanými studentkami, a to Monikou Šrubařovou, která dosáhla výborného 33. místa, a Barborou Lachnitovou, která se umístila na 42. pozici. Jejich úspěch představuje nejenom důkaz tvrdé práce a přípravy, ale také talentu a schopností, které naše škola vychovává. V celkovém hodnocení škol jsme skončili na vynikající 14. pozici.

Celkově bylo toto finálové kolo plné vzrušujících momentů a soutěžního ducha, který podtrhl významné postavení účetnictví ve vzdělávacím procesu. Gratulujeme všem účastníkům a věříme, že jejich úspěchy budou inspirací pro další generace studentů.

Ing. Petra Sedlářová