STÁTNÍ ZKOUŠKY Z PSANÍ NA KLÁVESNICI

Státní zkoušky mají více než šedesátiletou tradici a organizuje je Státní těsnopisný ústav v Praze.

V úterý 12. června 2018 jsme po delší časové odmlce státní zkoušky z psaní na klávesnici opět uspořádali pro zájemce z řad studentů přímo na naší škole.

Státní zkoušky z psaní na klávesnici se skládají ze tří částí: 10minutového opisu, napsání obchodního dopisu podle zadání a vypracování tabulky. Po úspěšném absolvování zkoušek získávají studenti vysvědčení, které je na rozdíl od řady komerčních certifikátů vydáváno a garantováno přímo ministerstvem školství, a tudíž dává svému držiteli značnou výhodu při pracovních pohovorech.

Věřím, že všem zúčastněným studentům přálo štěstí a podařilo se jim zkoušky úspěšně zvládnout.

Ing. Marie Grygarová

STÁTNÍ ZKOUŠKY Z PSANÍ NA KLÁVESNICI