Ohlédnutí za zájezdem do Rakouska a Německa

Téměř celý školní rok jsme se někteří těšili a 18. června večer jsme konečně vyrazili na cestu. Po noci strávené v autobuse jsme se ráno probudili v bavorském hlavním městě Mnichově. Prošli jsme historické centrum, podívali jsme se například na náměstí Marienplatz či k ke kostelu sv. Michala. Odpoledne jsme se  metrem přesunuli do Muzea BMW, kde jsme jsme viděli vývoj jejich vozidel a do těch nejnovějších jsme se mohli i posadit. Pak už jsme se jen přesunuli z Německa do Rakouska na náš hostel.

Druhý den ráno jsme se vydali na prohlídku křišťálového světa Swarowski world, kde se všechno krásně třpytilo a na závěr prohlídky jsme mohli nakoupit dárky v místní prodejně. Dále nás čekalo malebné městečko Innsbruck, ale ještě před procházkou po centru jsme měli zastávku u olympijského skokanského můstku Bergisel. Měli jsme štěstí, protože jsme dokonce byli svědky tréninku, a tak někteří vůbec poprvé viděli skok na lyžích (byť bez sněhu) naživo. Unavení jsme se vrátili na ubytování, ale ani třetí den jsme si neodpočali, naopak nás čekal možná nejnáročnější program. Zamířili jsme k vesnici Werfen a čekala nás prohlídka Eisriesenwelt, tedy největší ledové jeskyně na světě, kde jsme sice někteří pořádně vymrzli, ale určitě to stálo za to. Jeskyně se nacházejí ve vyšší nadmořské výšce, jeli jsme lanovkou a část trasy jsme museli ujít pěšky, nahoře na nás za odměnu čekaly krásné výhledy. Posledním bodem programu byla krátká procházka Salzburgem, bohužel jsme se v jeskyních zdrželi, tak jsme už neměli moc času, ale i tak stálo Mozartovo rodiště za vidění.

Ke škole jsme se vraceli v noci plní zážitků a dojmů, viděli jsme toho opravdu hodně a určitě máme na co vzpomínat.

Veronika Polachová, Bronislava Grebíková