Soutěž „HBITÉ PRSTY“

Dne 6. listopadu 2017 se na naší škole konala soutěž pro žáky základních škol v psaní na klávesnici pod názvem HBITÉ PRSTY.

Soutěže se zúčastnilo celkem 8 žáků ze 4 základních škol z Ostravy a okolí. Žáci psali 3minutový opis a měli celkem 3 pokusy. Postoupili všichni, kteří text napsali s přesností  99,5  %. Potom už rozhodovala rychlost opisu.

Nejlepší umístění dosáhl Tomáš Pabjan  (ZŠ Kosmonautů 15, Ostrava-Zábřeh) s výkonem 201 čistých úhozů za minutu. Na druhém místě se umístil Robin Kantor (ZŠ Ostrčilova 10, Ostrava) – 194 úhozů/min. a třetí místo si odvezl jediný mimoostravský účastník Libor Štrohalm (ZŠ Háj ve Slezsku) – 175 úhozů/min.

Během soutěže panovala příjemná atmosféra a malou pozornost dostali všichni účastníci.

Ing. Marie Grygarová

Soutěž „HBITÉ PRSTY“