Živá katedrála

„Přijďte ke mně všichni, kteří se lopotíte a jste obtíženi a já Vás občerstvím.“ Tak zní nápis z textu evangelia podle Matouše nad hlavním vstupem do Katedrály Božského Spasitele v Ostravě, kam zamířily kroky našich studentů prvního ročníku dne 20. ledna 2023.

Studenti měli možnost projít si katedrálu s průvodkyní, která studenty seznámila s historií místa a ukázala jim významná sochařská i výtvarná díla. Katedrála byla postavena v neorenesančním slohu a studenti tak měli možnost zopakovat si antické architektonické prvky, neboť renesance vychází právě z antiky.

Součástí prohlídky byl také pohyblivý betlém, který je tradičně v katedrále vystavován v období Vánoc již několik let.

I přes mrazivé počasí naše úsměvy nezmrzly a těšíme se na další terénní exkurzi.