Tvoje škola je hned za rohem

Dne 24. 9. se naše škola zúčastnila pilotního ročníku projektu MO Poruba „Tvoje škola je hned za rohem“, jehož hlavním partnerem byla VŠB-TU Ostrava. Dvanáct porubských středních škol zde představilo svou nabídku studijních oborů a pomohlo tak zlepšit informovanost žáků i rodičů. Přehlídku možností středoškolského studia v Porubě navštívili v doprovodu kariérových poradců dopoledne žáci 9. ročníků ZŠ, odpoledne byla přístupna rodičům a veřejnosti.

V prostorách auly VŠB-TU jsme s kolegy vyučujícími odborné předměty představovali nejen deváťákům a jejich rodičům možnosti studia oborů Obchodní akademie a Informační technologie na naší škole.
Všichni zájemci, kteří nás zde navštívili, získali především kompletní informace o jednotlivých studijních oborech, průběhu studia i možnostech budoucího uplatnění. Seznámili se s obsahem a způsobem výuky, náročností příjímacích zkoušek, studijními benefity i aktivitami a projekty školy.

Naše prezentace se i přes současná zpřísněná hygienická opatření setkala se zájmem deváťáků, kteří si získanou představu o možnostech studia budou moci dále upřesnit na listopadovém a lednovém Dni otevřených dveří. Těšíme se, že návštěvníci přehlídky rozšíří už příští školní rok řady našich nadějných studentů.

Ing. Martina Mertová
autor fotografií: Jiří Birke

Fotogalerie: