Tvoje škola je hned za rohem

Dne 27. 9. se naše škola zúčastnila již 3. ročníku projektu MO Poruba „Tvoje škola je hned za rohem“, jehož hlavním partnerem byla VŠB-TU Ostrava a Moravskoslezský pakt zaměstnanosti. Dvanáct porubských středních škol zde opět představilo svou nabídku studijních oborů a pomohlo tak zlepšit informovanost žáků i rodičů. Přehlídku možností středoškolského studia v Porubě navštívili v doprovodu kariérových poradců dopoledne žáci 9. ročníků ZŠ, odpoledne byla přístupna rodičům a veřejnosti.

V prostorách auly VŠB-TU jsme s kolegy vyučujícími odborné předměty představovali deváťákům a jejich rodičům možnosti studia oborů Obchodní akademie a Informační technologie na naší škole.

Všichni zájemci, kteří nás zde navštívili, získali kompletní informace o jednotlivých studijních oborech, průběhu studia i možnostech budoucího uplatnění. Seznámili se s obsahem a způsobem výuky, náročností příjímacích zkoušek, studijními benefity i aktivitami a projekty školy. Prezentaci efektivně doplnila ukázka 3D tisku a robotiky.

Naše prezentace se setkala se zájmem deváťáků, kteří si získanou představu o možnostech studia budou moci dále upřesnit na listopadovém a lednovém Dni otevřených dveří, kde je velice rádi přivítáme.

Ing. Martina Mertová
Foto: ÚMOb Poruba/Jiří Birke