Letos jsme na již tradiční akci do Krkonoš vyrazili se skupinou 26 studentů 2. ročníků a s kolegyní K. Kofránkovou. Tentokrát jsme jeli na čtyřdenní turistický kurz. Cestovali jsme vlakem a autobusem, takže různé přesuny a čekání na přípoje vytvářely mnohdy zajímavé situace. Program byl pestrý, ale také náročný.
První den jsme dojeli do České Skalice, kde jsme navštívili zámek Ratibořice, Staré Bělidlo a další objekty Babiččina údolí, které jsme celé prošli po přírodovědné stezce s naučnými panely. Studenti měli cestou připravené povídání o zajímavých lokalitách, u kterých jsme se vždy zastavili. Pak jsme se vydali opět vlakem a autobusem do Pece pod Sněžkou. Ubytování jsme měli zajištěno v horském hotelu Žižkova bouda, kde jsme také v rámci večerního programu měli různé aktivity.
Další den byla na programu Sněžka, kde bylo podle očekávání plno sněhu, kterým jsme se brodili směrem k Polské chatě a poté následovala hřebenová túra přes Úpské rašeliniště na Luční boudu. Pak jsme pokračovali kolem Výrovky a dalších horských chat směrem k našemu ubytování, kam jsme naštěstí stihli dojít, než začalo pršet. Večer jsme se všichni sešli u kvízu a netradičních her.
Předposlední den jsme se vydali směrem na Černohorská rašeliniště a Černou horu. Rašeliniště bylo bohužel z důvodů hnízdění tetřívka…. Uzavřené. Ale i tak jsme opět zvládli více než 15 km a naštěstí tentokrát nás déšť nezastihl.
Poslední den jsme vyrazili i s batohy a kufry opět autobusem a vlakem do Pardubic, kde jsme zavazadla nechali v úschovně a šli jsme pěšky na exkurzi na dostihové závodiště, kde jsme si prohlédli tribuny, zázemí pro diváky a prošli dostihovou dráhu s nejznámějšími překážkami Velké Pardubické.
Celá akce se vydařila, počasí nám nakonec vyšlo, na sníh a déšť jsme byli připraveni, takže všichni mohli být spokojeni.
Mgr. J. Dorotíková