Soutěže EVVO (02. 05. 2011, 08. 11. 2011)

Studenti třídy L3 OA Ostrava–Poruba se aktivně zapojili do dvou soutěží, pořádaných Institutem Environmentálního inženýrství HGF, VŠB – Technickou universitou Ostrava.

1. Téma – „Voda a životní prostředí Moravskoslezského kraje“ zpracovaly Petra Struminská, Nikola Zajíčková, Denisa Vitouchová, Lucie Pekarčíková
  2. Téma – „Možnosti zvyšování požární bezpečnosti obcí“ si vybraly a zpracovaly Jesika Havrlantová, Jana Bařáková, Markéta Tešnarová, Žaneta Tvarůžková

Obě soutěže začaly 02. 05. 2011 a skončily workshopem 08. 11. 2011. Jednalo se o týmovou práci studentů s poradcem, kterým byla Mgr. Jolanta Dorotíková. Studentky se v průběhu soutěže zúčastnily odborných seminářů, zapojily se do práce v laboratořích VŠB a absolvovaly exkurze do vybraných objektů – vodní díla Morávka, Slezská Harta, Kružberk, Dlouhé Stráně, Úpravna vody Vítkov – Podhradí, Čistírna odpadních vod Opava, Frýdek Místek, ÚČOV Ostrava, Bochema Bohumín, exkurze na vodním toku Morávka, IZS Ostrava-Zábřeh.

Výsledkem práce soutěžních týmů bylo zpracování prezentace na dané téma, vytvoření posteru a vytištění závěrečné práce, svázané v kroužkové vazbě.

• Téma č. 1 – prezentovalo 11 středních škol, náš tým obsadil krásné 3. místo!
  • Téma č. 2 – prezentovalo 6 středních škol, náš tým obsadil také 3. místo!

Studentky si odnesly reklamní materiály, peněžitou odměnu a určitě dobrý pocit z vykonané práce.

Našim studentkám blahopřejeme a děkujeme jim za reprezentaci naší školy, za věnovaný volný čas, pečlivou přípravu, chuť a elán dělat něco navíc!

Mgr. Jolanta Dorotíková