Soutěž OFFICE 2018

Ve středu 5. 12. se studenti Vojta Drnovský (3.C), Tomáš Čačo (3.A) a Daniel Kuruc (2.A) zúčastnili

XIII. ročníku regionální soutěže OFFICE 2018

Tuto soutěž tradičně pořádá Mendelova střední škola Nový Jičín a koná se na Obchodní akademii v Šenově u Nového Jičína.

Studenti své znalosti porovnávají ve třech oblastech IT dovedností – v textovém editoru, tabulkovém procesoru a prezentačním programu. V každé kategorii zpracovávají souvislý příklad, na který mají pouze 30 minut čistého času. V tomto roce se studenti mohli přihlásit do české nebo anglické verze soutěže.

Letošního XIII. ročníku se účastnilo 50 studentů z 18 středních škol Moravskoslezského kraje.

Naše škola se v tomto roce zapojila do soutěžního klání po čtvrté. Vojta Drnovský posbíral zkušenosti z této soutěže v minulém roce, Tomáš a Daniel byli vybráni na základě velmi dobrých výsledků školního kola soutěže ICT.

Do Šenova jsme cestovali vlakem, odjížděli jsme ráno v 6:47 ze Svinova, přestupovali jsme v Suchdole nad Odrou na malý motorový vláček, který směřoval do Nového Jičína. Na obchodní akademii jsme dorazili po půl osmé, tradičně jako první, více jak hodinu před registrací. Volný čas hoši strávili na učebně ICT, kde ještě společně řešili složitosti některých excelovských funkcí a pak zvládli i nějakou tu PC hru.

Nálada byla mezi chlapci výborná, ještě před slavnostním zahájením soutěže si prohlédli věcné ceny, které je namotivovaly k výborným výsledkům. Hoši se na soutěž velmi pečlivě připravovali a na výsledném hodnocení to bylo znát.

Vojta získal skvělé 2. místo, a spolu s diplomem také spoustu pěkných a užitečných věcných cen. Daniel si odvezl krásné 11. místo. Tomáš ve své kategorii získal 34. místo, ale měl tak trošku smůlu. Jeho soubor se na serveru nedohledal, i  když Tomáš ho odeslal. Pod jeho jménem se našel soubor jiné studentky, takže za tuto část nebyl náš student hodnocený.  Tím se také propadl na spodní část tabulky. Tato nepříjemnost Tomáše samozřejmě velmi mrzela a i díky této události budou pozměněna pravidla pro odevzdávání souborů pro příští ročníky soutěže.

Našim studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Jana Krejčí