Soutěž MD – DAL Znojmo (26. – 27. 01. 2010)

Také letos se naše škola již tradičně zúčastnila celostátní soutěže z účetních znalostí MD – DAL. Soutěž, i když má svou krátkou historii, jednalo se o čtvrtý ročník, se vepsala do podvědomí všech obchodních akademií, což dokládá počet zúčastněných škol a startujících.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 79 obchodních akademií se 155 studenty.

Datum konání padl snad na nejmrazivější dny této zimy, a to 26. a 27. 01.

Ve Znojmě soutěžily za naší školu studentky třídy A 4. A Eva Koňakovská a Denisa Mazurová.

I když venku mrzlo, bylo po oba dny v prostorách, kde soutěž probíhala velmi horko.

První den, který se konal pod záštitou Soukromé vysoké ekonomické školy ve Znojmě a Svazem účetních, sváděli soutěžící urputný boj se čtyřhodinovou certifikovanou částí, která při získání alespoň 60 bodů ze 100 umožní studentům získat certifikát 1. stupně udělený Svazem účetních.

Druhý den se soutěžilo v prostorách Obchodní akademie Znojmo. Letos poprvé soutěžící vyzkoušeli 100 minutový elektronický test se 75 účetními otázkami. Pro studenty tato novinka rovněž znamenala maximální soustředění a řadu záludností, především v podobě vícečetných odpovědí.

Naše studentky se v tak velkém počtu účastníků neztratily. Denisa Mazurová obsadila 14. místo, Eva Koňakovská 61. místo a naší obchodní akademii za výkon studentek náleží 20. místo.

Děkujeme našim studentkám za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Helena Svršková

Celkové pořadí – jednotlivci