Skvělé 2. místo v soutěži KPBI

Ondra Bartoš z 2. B vybojoval 2. místo v konkurenci téměř 5,5 tisíce žáků a studentů z 66 základních a středních škol Moravskoslezského kraje v rámci celorepublikového projektu Kraje pro bezpečný internet. Tento projekt je věnován aktuálnímu tématu kybernetické bezpečnosti a bezpečnému chování v prostředí sítí.

Ondro, blahopřejeme!

Jak projekt probíhal?

Zapojení studenti nejprve absolvovali e-learningové lekce s tematikou kyberbezpečnosti a vhodného chování v prostředí internetu. Seznámili se s potenciálními hrozbami a možnostmi, jak na ně vhodně reagovat. Své znalosti si mohli následně ověřit v kvízu. Úspěšní řešitelé následně postupovali do vyššího kola soutěže – Kvízu plus. Pět nejlepších účastníků postupovalo do krajského finále. Vítězové převzali na krajském úřadě diplomy a ceny od tradičních sponzorů soutěže, kterými jsou Microsoft s.r.o. a Gordic spol. s r.o.

Problematice kybernetické bezpečnosti se věnujeme v rámci IT vzdělávání dlouhodobě a považujeme ji v současné době za prioritní oblast. Kromě tradičních forem kybernetických útoků se stále častěji zaměřuje také na oblast dezinformací a fake-news.

Fotogalerie