Školní výlet – Praha – 4.C 2017

Dne 6.9. 2017 byl sraz ve 4.45 na vlakovém nádraží Ostrava – Svinov. Pro studenty 4.C začínal poslední společný vícedenní výlet do našeho hlavního města Prahy. První den jsme věnovali prohlídce Pražského hradu, katedrále sv. Víta a Zlaté uličce. Před návratem na ubytování jsme se ještě zastavili na Vyšehradě, kde jsme hledali pomníky slavných. Večer nás čekala procházka noční Prahou a příjemné posezení v kavárně Slavia.

Ve čtvrtek o půl deváté ráno jsme se již procházeli Valtickou zahradou. Poté hurá do poloprázdné Poslanecké sněmovny, kde se řešily učitelské platy a postavení učitelů ve společnosti. Pomalý přesun přes Karlův most do muzea Karlova mostu a projížďka po řece Vltavě. Program dále pokračoval prohlídkou Národního divadla. Pak zpátky na pokoje, načerpat další síly, upravit se a vyrazit za kulturou do Divadla na Vinohradech. Představení „Když ptáčka lapají“ se nám velmi líbilo.

Poslední den již nebyl tak náročný. Ráno jsme strávili na Petříně. Někteří vystoupali na Petřínskou rozhlednu a kochali se výhledy do okolí, jiní zvolili zrcadlové bludiště. Cestou do centra jsme navštívili Vrtbovskou zahradu, shlédli oblečky Pražského Jezulátka a  prošli se přes Kampu ke Zdi J. Lennona.

Vše krásné jednou končí, a proto před čtvrtou hodinou odpolední jsme již seděli ve vlaku směřujícím zpět do Ostravy.

Mgr. Karolína Kofránková