Rozloučení maturantů

4. A
Tak jsme tady. Na konci čtvrťáku. Je neuvěřitelné, jak rychle ty 4 roky utekly. Teda pro někoho 5. Od prváku nás někteří opustili, někteří k nám zase přišli a ti nejlepší vydrželi až do konce!

Byly to 4 roky učení, testů a zkoušek, ale hlavně to byly 4 roky smíchu, zážitků a nových přátelství, která jak se říká, vydrží celý život.

Děkujeme všem učitelům, kteří nás v prváku seznámili v novým středoškolským učivem, v druháku nás naučili účtovat, ve třeťáku nám umožnili jít na praxe a ve čtvrťáku se do nás snažili zase všechno rychle nalít.

Děkujeme těm, kteří nás provedli celou střední školou, ať už nás učili jen pár měsíců nebo s námi bojovali od začátku až do konce.

Především bychom chtěli poděkovat naší paní třídní učitelce Barbaře Barošové za její trpělivost, pochopení a vstřícnost.

Doufáme, že naše zakončení střední školy bude úspěšné a že na nás budete s láskou vzpomínat!

Děkujeme! 4. A

4. B
Vážené profesorky a profesoři,

jsou tomu už čtyři roky, co jsme se všichni scházeli ve stejné budově, každý ovšem za jiným účelem. Zatímco my jsme se snažili maximálně si užít náš středoškolský život, Vy jste se snažili do našich tvrdohlavých palic narvat alespoň ždibec vědomostí. A jsou to právě poslední dny na této škole, těsně před naší maturitou, kdy teprve dokážeme plně ocenit Vaši snahu.

Proto Vám chceme všichni moc moc poděkovat za Vaši snahu, trpělivost, píli a pevné nervy se všemi našimi pozdními příchody a omluvenkami, občasnou ne až tak kompletní docházkou, když jsme se občas nestihli naučit na test, nebo když jsme Vás neúnavně přemlouvali na „filmík“.

A zvláštní poděkování bychom chtěli věnovat naší třídní profesorce Štverkové, která se nás tak obětavě ujala a vždy se o nás starala s láskou, trpělivostí a pochopením. Vám patří velké DÍKY!!!

Právě teď nás čeká naše zatím nejobtížnější zkouška v životě, kdy jde sranda stranou a nastává čas, kdy budeme muset zabrat, abychom zdárně zvládli složit maturitní zkoušku. Proto doufáme, že nás ani v těchto krizových chvílích nenecháte na holičkách a všichni to s Vaší pomocí úspěšně zvládneme.

Zanedlouho se každý odebereme jiným směrem, někdo bude pokračovat na vysokou školu, někdo jiný upřednostní vstup do života dospělého a nastoupí do svého prvního zaměstnaní na plný úvazek, ale nikdy nezapomeneme na ty chvíle, kdy jsme všichni seděli pohromadě v jedné třídě a doufáme, že i Vy na nás budete vzpomínat… když už ne s láskou, tak alespoň s pobavením, že jsme možná nebyli ta nejchytřejší, nejhodnější nebo nejúspěšnější třída, ale vždy jsme se dokázali všichni společně zasmát ať už příběhům, které jste nám vyprávěli, tak naší vlastní hlouposti před tabulí.

Studenti stále přicházejí a odcházejí, vzpomínky ale zůstávají.

Všichni Vám tedy znovu děkujeme a často na Vás budeme v budoucnu vzpomínat.

Vaše 4. B

4. C
Už před čtyřmi lety, když jsme nastoupili do prváku, nás učitelé začali strašit maturitou. Říkali nám, že to uteče strašně rychle, a tak se máme začít pořádně učit už od začátku. Upřímně, nebrali jsme je úplně vážně. Říkali jsme si, že máme před sebou ještě celé čtyři roky, že to je dlouhá doba. No a co myslíte, že si říkáme teď? Dáváme jim za pravdu. Uteklo to vážně rychle a my stojíme před jednou z největších zkoušek ve svém životě.

I když poslední týdny na střední škole nedopadly úplně podle našich představ, chtěli bychom se s vámi všemi rozloučit alespoň touto formou.

Hlavně bychom chtěli poděkovat naší paní třídní učitelce Mgr. Miroslavě Doleželové, která s námi celé ty čtyři roky měla velkou trpělivost a vždy když byl nějaký problém, se za nás postavila. Velké díky patří i všem ostatním učitelům, taktéž za jejich trpělivost, kterou s námi celou tu dobu měli. A hlavně za to, co se nás všechno snažili naučit. Věříme, že to teď všechno zúročíme!

A vy, studenti, přejeme vám, ať jste ve svém studiu úspěšní a vše vám vyjde tak, jak si přejete. A i když to nebude vždy jednoduché, nakonec se to v dobré obrátí, nebojte!

Děkujeme, 4. C