Rasismus (04. 06. 2010)

04.06.2010 v aule naší školy v rámci projektu Světová škola proběhla beseda na téma Rasismus. Přednášející byla Bc .L.Poláčková, koordinátorka pro romskou menšinu Magistrátu města Ostravy. Ta seznámila studenty A 1.B, L 2.A a část I 2. s problematikou Ostravsku velmi blízkou, a to s tématy Romové, rasismus, majorita a minorita v české společnosti.

Úvodní slovo patřilo představení a aktivitám koordinátorky v rámci její profese na oddělení sociální prevence. Beseda byla zahájena objasněním základních pojmů integrace a asimilace, na kterých byla celá beseda založena. Prezenzace na počítači obsahovala mnoho podtémat : Ideologická problematika, Romové a jejich historie, Osobnosti romské kultury, Dělení romského obyvatelstva, Romská rodina, Romské symboly a jiné. Během prezentace Bc .Poláčková byla ochotna odpovědět na dotazy studentů.

Další část besedy byla věnována dotazníkům, který se týkaly multikulturní výchovy a byly spojeny nejen s romskou otázkou.

Dvouhodinová beseda utekla velmi rychle i díky tomu, že koordinátorka uváděla příklady ze svého osobního, rodinného i pracovního života.

Mgr. Jana Kondeková