Přednášky – projekt NICE

Naše škola se od března 2022 zapojila v rámci projektu Network for Interinstitutional Cooperation in Entrepreneurial Education (Síť pro interinstitucionální spolupráci v podnikatelském vzdělávání) do spolupráce s Ekonomickou fakultou VŠB – TUO.

Projektu NICE je mezinárodní projekt čtyř zemí – Polska, Maďarska, Slovenska a ČR. Cílem projektu je v rámci spolupráce mezi vysokými a středními školami vytvořit teoretický základ pro výuku, podpořit a rozvíjet vzájemnou spolupráci studentů, jejich kreativitu, logický postup a efektivní řešení problémů, které potřebují k rozvoji podnikání v budoucnu.

V rámci projektu proběhne cyklus přenášek na aktuální témata z oblasti ekonomie, účetnictví a daní. Přednášky povedou profesionální lektoři – vyučující Ekonomické fakulty VŠB-TUO s dlouholetými praktickými zkušenostmi.

Jako první se uskutečnila v bžeznu přednáška na téma ,,Účetní závěrka“, která byla určena pro čtvrté ročníky. Přednášku vedla Ing. Jana Hakalová, Ph.D, která měla téma velmi zajímavě zpracované, teoretickou část doplňovala různými příklady z praxe. Studenti se tak dozvěděli spoustu důležitých informací, které mohou využít nejen pro své další studium ale i pro případné vlastní podnikání. Na konci přednášky byl pro studenty připraven krátký kvíz, kdy nejlepší studenti byli věcně odměněni. Veškeré podklady poskytla paní doktorka k využití jak pedagogickým pracovníkům naší školy, tak studentům. Vzhledem k ohlasům naších studentů budeme rádi, když se tato přednáška bude konat i v následujících letech.

Ing. Petra Sedlářová

Další přednáška tentokráte na téma „Otestuj si své znalosti v oblasti kalkulačního systému“ se pro studenty 3. ročníku uskutečnila 20. 4. 2022.

Přednášející: Ing. Marcela Palochová, Ph.D., Katedra účetnictví a daní, Ekonomická fakulta, VŠB-Technická univerzita Ostrava

Během přednášky naši studenti prokázali své znalosti problematiky sestavování kalkulací, které si rozšířili především o různé možnosti jejich využití v podnikatelské praxi, aktivně se zapojili do diskuse vč. závěrečného testu a získali drobné odměny. Studenti a pedagogové ocenili příjemnou atmosféru a odborné znalosti lektorky.
Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Ing. Yvona Fidzinská

Přednáška – Účetní závěrka – projekt NICE