Přednáška Mediální výchova (15. 04. 2016)

Paní tisková mluvčí primátora města Ostravy, paní Mgr. Andrea Vojkovská, si udělala ve svém náročném pracovním programu čas na to, aby nás, studenty 2. a 3. ročníků seznámila v rámci mediální výchovy s profesí tiskové mluvčí. Na její přednášce dne 15. 4. 2016 jsme se dozvěděli jak klady, tak také zápory zajímavého povolání, kdy jste osobou mediálně známou. Poznali jsme, jak to fungují média, jaká platí pravidla, zásady při komunikaci s nimi. Paní mluvčí měla také připravené ukázky, jak se mediálně prezentuje naše město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Určitě šlo o zajímavé zpestření naší výuky. Získali jsme spoustu informací, které nám vhodně doplnily teoretické znalosti z oblasti mediální výchovy, a to přímo od odbornice z praxe. Určitě bychom doporučili nabídnout tuto přednášku studentům i v následujícím roce.

Daniela Richterová, studentka 3. A