Má dáti dal 2021

15. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE V ÚČETNICTVÍ
MÁ DÁTI – DAL 2021

Vzdělávací středisko Ing. Pavel Štohl, s.r.o., pořádalo ve spolupráci se SVŠE Znojmo ve dnech 26. 1. 2021 a 28. 1. 2021 první kolo 15. ročníku soutěže v účetnictví MD DAL. Soutěž byla určena pro studenty čtvrtých ročníků obchodních akademií a ostatních středních odborných škol s výukou účetnictví.

Soutěž byla letos organizována v důsledku epidemiologických opatření netradičním on-line způsobem, kdy studenti účtovali jednak příklady z různých oblastí (celkem bylo 100 účetních případů) a jednak řešili elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek.

Soutěže se zúčastnilo celkem 82 studentů z 31 středních škol. Z naší školy se soutěže zúčastnili celkem 3 studenti ze třídy 4.B a to Klára Strausová, která skončila na 16. místě, Sandra Tomicová, která obsadila 20. místo a Dominik Klimkovský, který skočil na 61. místě. Klára Strausová a Sandra Tomicová díky svému skvělému umístění postoupily do celostátního finále, které se má uskutečnit v prezenční formě, a to 30. března ve Znojmě (v budově SVŠE). Konání finálové části bude záležet na aktuálním vývoji pandemické situace.

Ing. Petra Sedlářová