Lyžařský výcvikový kurz 13. – 17. 3. 2023

Lyžařský výcvik se uskutečnil v lyžařském areálu Snowparadise Velká Rača, s ubytováním na chatě Rača. Zúčastnilo se nakonec 26 studentů 2. a 3.ročníků, vedoucí družstev Mgr.J. Dorotíková, Mgr.K.Kofránková a noční hlídač.

Výcvik probíhal ve dvou skupinách – lyžaři a družstvo snowboardistů na sjezdovkách Dědovka, Marguška a Hrebenová. Počasí bylo jarního charakteru, velmi proměnlivé, sníh na sjezdovkách byl převážně technický. V rámci odpočinkového dne jsme jezdili na bobové dráze a pak vyrazili na túru směrem Velká Rača, jejíž vrchol se nachází na hranicích s Polskem, odkud jsme měli krásné výhledy. V programu LVK byla přednáška o pravidlech chování na sjezdovce, zajímavosti o skialpech a výukové filmy o technice snowbordingu a carvingového lyžování. Studenti v rámci soutěže tvořili zábavná videa o lyžařském kurzu, která pak byla společně vyhodnocena. Každý večer měla program jedna třída a na závěr kursu proběhla večerní diskotéka.

Lyžařský výcvik byl studenty i pedagogy hodnocen velmi kladně, sněhové podmínky byly výborné.

J.Dorotíková, vedoucí LVK