Lyžařský výcvik Velká Rača 11. – 15. 3. 2019

V letošním roce se lyžařský kurz Oa Poruba uskutečnil v osvědčeném areálu SKI Paradise Velká Rača na Slovensku. Ubytováni jsme byli na horské chatě Tadeáš, která se nachází kousek od horní stanice lanovky Dedovka.

V pondělí nás přivítalo proměnlivé počasí, teplota kolem nuly a docela větrno. Toto počasí nás provázelo celý týden. Důležité bylo, že na sjezdovkách i mimo ně bylo stále dostatek sněhu a sjezdovky byly skvěle upraveny.

Lyžařského výcviku se účastnili studenti 2. a 3. ročníku. Někteří měli zájem zdokonalit se v carvingovém lyžování, jiní naučit se základy jízdy na snowboardu. K dispozici byly sjezdovky s různým stupněm obtížnosti Dedovka, Marguška či Laliky.

Ve středu odpoledne jsme společně vyrazili na vrchol Velká Rača 1236 m n. m. Bohužel bylo zamračeno, takže okolní pohoří byla zahalena v mlze.

Odpolední program byl vyplněn tematickými filmy o carvingovém lyžování a snowboardingu, chování a bezpečnosti na horách nebo přednáškou o první pomoci, kterou velmi zajímavě prezentoval náš lékař.

Předposlední den se konaly závody ve slalomu na lyžích i snowboardu. Všichni měli možnost zúročit to, co se naučili a nebylo toho málo.

Každý večer měli studenti jednotlivých tříd zábavný herní program. Hry byly rozmanitého zaměření, takže si všichni přišli na své.

Závěrem lze konstatovat, že lyžařský kurz splnil ve všech ohledech očekávání, studenti se zdokonalili v lyžařských či snowboardových dovednostech, v průběhu pobytu  dodržovali stanovená pravidla bezpečnosti a chování, přicházeli vždy ve stanovených časech. Lze si jen přát, aby i v budoucnu vyznávali aktivní způsob života, třeba na horách, k čemuž je snad nabyté dovednosti a zkušenosti budou motivovat.

Fotogalerie