LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 19. 3. – 23. 3. 2018

Lyžařský výcvik OA Poruba se letos opět uskutečnil v lyžařském areálu Snowparadise Velká Rača na Slovensku.  Zúčastnili se studenti 2. a 3.ročníků, kteří měli zájem zdokonalit se v carvingovém lyžování  nebo se naučit základy jízdy na snowboardu. Ubytování jsme byli na chatě Tadeáš blízko horní stanice lanovky na sjezdovce Dedovka. Počasí bylo vyloženě zimní, mrazy, sněžení, ale i tak jsme si užili v závěru týdne  dostatek sluníčka i sněhu. Účastníci lyžáku měli možnost si vyzkoušet sjezdovky s různým stupněm obtížnosti – Dedovku  nebo Margušku. Odpolední program byl vyplněn tematickými filmy o carvingovém lyžování a snowbordingu  nebo přednáškami o 1. pomoci a bezpečnosti na horách  se členy Horské služby a lékařem . Ve středu odpoledne proběhl odpočinkový den – jízda na bobové dráze a výšlap na Velkou Raču – 1236 m. Předposlední den se pak konaly závody ve slalomu na lyžích i na snowboardu. Každý večer měli studenti jednotlivých skupin zábavný herní program. Celkově lyžařský výcvik proběhl v pohodě a všichni účastníci budou rádi vzpomínat na prožité dny.

J. Dorotíková