Lyžařský výcvik (17. – 21. 03. 2014)

Lyžařský výcvik se uskutečnil v termínu 17. – 21. 03. 2014 netradičně v lyžařském areálu Bílá, ubytování na chatě Javořina, stravování na hotelu Bauer. Zúčastnili se studenti 2. A 3. ročníků, vedoucí družstev Mgr. Jolanta Dorotíková a Mgr.  Karolína Kofránková, lékařský dohled byl zajištěn.

Výcvik probíhal v družstvech podle výkonnosti ve dvou skupinách – dvě družstva lyžařů a družstvo snowboardistů, na sjezdovkách Zbojnická a Závodní. Počasí bylo jarního charakteru, velmi proměnlivé, sníh na sjezdovkách byl technický. V rámci odpočinkového dne jsme vyrazili na túru na vyhlídkový vrchol Bobek, odkud jsme měli krásné výhledy a večer byla zajištěna beseda se členem Horské služby. Studenti měli i praktickou ukázku ze zdravovědy, resuscitaci atd. Na závěr kursu proběhly závody ve slalomu.

Lyžařský výcvik byl studenty i pedagogy hodnocen velmi kladně, i když sněhové podmínky nebyly ideální.

Mgr. Jolanta Dorotíková, vedoucí lyžařkského výcviku